“V tu chvíli se dostane do postele…”

1

Nick Kyrgios bude muset porazit tři Američany za tolik dní, aby se dostal do čtvrtfinále Citi Open. Poté, co předvedl Marcose Giróna v prvním kole, skóroval šampion Washingtonu z roku 2019 6-3, 6-4 v zábavném nočním zápase proti 14. nasazenému Tommymu Paulovi ve středu.

Tím se rozehraje 16. zápas se čtvrtým nasazeným Reilly Opelkou, který vede nad ATP Head2Head 2-0. “Vždycky najdu svůj nejlepší tenis, když hraju s Tommym,” řekl Kyrgios, který v dubnu v Houstonu porazil i Paula.

“Odehrál jsem dva docela bezchybné zápasy z pohledu návratu a podání.” Australan si zachránil všechny čtyři brejkboly, kterým čelil proti Paulovi, který využil svou atletiku a důslednost k tomu, aby sehrál svou roli v zápase, který potěší publikum pod světlem dc.

Američan vytvořil tři z těchto brejkbolů za stavu 2:2 ve druhém setu, když začal využívat Kyrgiosovo podání, ale nedokázal se dostat dopředu. Finalista Wimbledonu Kyrgios si nevytvořil brejkbol ve druhém setu až do závěrečného gemu, když jej po hodině a 25 minutách uzavřel jeho třetí brejk v zápase.

V úterý také zvítězil v přímých setech proti Marcosi Girónovi, když vyhrál ve svém prvním dvouhře od svého prvního velkého finále. “Mám pocit, že všechny tyto zápasy jsou tak klíčové. Protože jsem nezískal žádné body.” [Pepperstone ATP Rankings] z Wimbledonu, snažím se zůstat soustředěný,“ světová jednička.

63 přidal na své pozápasové tiskové konferenci. “Ale svým způsobem je to dobré, protože pořád podávám opravdu dobré výkony.” Opelka trefil 28 es při vítězství 6-7(6), 6-4, 6-4 proti krajanovi Denisi Kudlovi. Čtvrtý nasazený si zachránil brejkbol na začátku druhého setu, než vyhrál 19 bodů v řadě při svém podání a získal set.

Kyrgios porazil Tommyho Paula

Nick Kyrgios na své tiskové konferenci po vítězství nad Paulem řekl, že kdyby byl nasazen, nemusel by na turnaji podstupovat utrpení. “Myslím, že nasazený hráč ani nehraje své první kolo,” řekl Kyrgios.

Včera v noci jsem hrál první kolo, těžké první kolo, a nechal jsem se testovat na drogy do 12:00 do půlnoci a očekával jsem, že budu hrát dnes večer. On (nasazený hráč) se dostane do postele v době, kdy se chce dostat do postele. Jí to, co chce jíst.

Bylo mi řečeno, abych jedl v kavárně, když nebylo žádné jídlo. To jsou jen věci, které si myslím, že nasazený hráč nebude muset řešit.”