“To opravdu nevidíš” – Arteta vítá Salibu po debutu – Arseblog News

2
“To opravdu nevidíš” – Arteta vítá Salibu po debutu – Arseblog News

William Saliba možná musel čekat tři roky na svůj debut v Arsenalu, ale když přišel, bylo to velmi působivé.

Francouzský internacionál byl ohromnou přítomností ve středu obrany, když pomáhal Gunners k Vítězství 2:0 nad Crystal Palace.

Silný ve vzduchu a vyrovnaný s míčem u nohy, 21letý mladík vyhrál cenu pro muže zápasu a pak nechal šéfa vrnět. pozápasová tisková konference.

“To opravdu nevidíte ve svých 21 letech, debutu v Premier League proti tomuto soupeři, těmto fyzickým hráčům a vyřešit situaci tak, jak to udělal, s takovým klidem, s takovým klidem a s takovou přítomností.” Velká čest chlapci.”

Na to, co řekl hráči před zápasem, Arteta pokračoval: „Nech ho být a nech ho hrát, je to tak, jak to udělal. Způsob, jakým jsme se snažili vyvinout toho hráče s jeho znalostmi.

“V 19 letech ho podepsat a přivést ho zpět o dva roky později je neobvyklé. Byl tak odhodlaný a ochotný sem přijít a teď dokázat, že je připraven. Nyní hráče vystavujeme ve skutečně obtížném prostředí, kde se může pohybovat, být pohodlný a také si užívat.”

Arteta měl také vřelá slova pro debutanta Gabriela Jesuse.

„Byl elektrický, byl opravdu pohyblivý, opravdu odhodlaný, opravdu ‚ublížím soupeři‘, to posadí a to vytváří nejistotu, vytváří to prostor a pohyb pro jeho spoluhráče. Je skvělé ho mít.”

Ve svém rozhovoru s Sky Sportsmanažer poznamenal, že ve hře Arsenalu bylo několik prvků, které je třeba zlepšit. Po velmi ostrém začátku byli Gunners po většinu druhého poločasu pod tlakem a body si zajistili až pozdě gólem proti průběhu hry.

“Musíme být před brankou bezohlednější,” vysvětlil Arteta. „Měli jsme situaci, kdy jsme mohli věci dohrát lépe, dokonce i ve druhém poločase, ale to musí přijít. Dávali jsme hodně gólů [in pre-season] a dnes nám chyběla trocha náskoku při závěrečném míči, nedokončili jsme dost závěrečných akcí a pak měli nějaké přechodové momenty, což rádi dělají. Některé části hry byly, musíme se zlepšit.”

Pokračoval: „Vloni efektivita v poslední třetině nestačila na množství šancí, které jsme si vytvořili. Tam, kde tyto situace skončily, to nebylo dost dobré, ani zdaleka nejlepší týmy. Musíme to zlepšit a stále to musíme dělat lépe, ale vidíte, v poslední třetině, když jsme tam, cítíte, že se něco stane a to v soupeřích vyvolává strach.”

podobné příspěvky

Leave a Reply