Tenis: Rafa Nadal míří přímo na č.1

2
Tenis: Rafa Nadal míří přímo na č.1

Rkaždá pozice č. 1 v žebříčku ATP je něco Rafael Nadal již neměl jako jeden ze svých hlavních cílů, ale do situace se umístil Španěl tenis hráč velmi blízko návratu na trůn, pozici výsady, kterou naposledy opustil v únoru 2020.

Jeho triumf na Roland Garros zvýšil jeho ambice a nezbývalo než doufat, že se jeho chronické zranění nohy zlepší a umožní mu pokračovat v závodění v této sezóně.

Nadal se uzdravil a zúčastnil se Wimbledonu tři roky po svém posledním vystoupení, až na to, že v tomto vydání turnaj neuděloval body do žebříčku, což by mu pomohlo dále stoupat v žebříčku.

Navzdory Rafově zranění břicha, které mu znemožnilo hrát semifinále proti Nicku Kyrgiosovi, byl ranou z hlediska žebříčku. Novák Djokovic.

Současná č.1, Daniil Medveděvpředpověděl, že jeho španělský protějšek by se mohl do konce roku 2022 znovu stát jedničkou.

“Vím, že na konci roku, pokud se nepokusím vyhrát každý zbývající turnaj, Rafa bude pravděpodobně jedničkou,” řekl Medveděv ATP.

Ruský tenista musí obhájit 1000 bodů, které získal loni v Kanadě a pak to samé udělat na US Open (2000).

Nyní soutěží v Los Cabos a poté pojede do Kanady, Cincinnati a New Yorku.

Nadalův kalendář

Ale co Medveděv říká, je to logické, protože Rafa, který letos odehrál jen osm turnajů (čtyři tituly a pět finále), se v minulé sezóně po Roland Garros zúčastnil pouze dvou zápasů ve Washingtonu.

Jinými slovy, do konce sezony bude prakticky jen sčítat.

Na americkém turné má v plánu být přítomen na Masters 1000 v Montrealu a poté jet na US Open, přičemž vynechá Cincinnati.

V Kanadě a Cincinnati nehrál od roku 2013, protože v týdnu před Grand Slamem raději nehraje turnaj.

S největší pravděpodobností po US Open

Je třeba poznamenat, že Nadal je aktuálně č.1 v závodě 2022 s 5,620 body, následovaný Carlosem Alcarazem (4,270).

Pokud se podíváme přímo na celkové pořadí, Nadal zaostává o 685 bodů Zverev a 1 460 bodů za Medveděvem.

Matematika říká, že vítěz 22 Grand Slamu by se mohl po Cincinnati vyšplhat do čela žebříčku ATP už 22. srpna, i když nebude hrát.

Aby se tak stalo, Medveděv bude muset mít nějaké katastrofální turnaje.

Nejrealističtějším scénářem by byl návrat na trůn po US Open, Rafa tam totiž bude hrát o 2000 bodů.

Medveděv bude bojovat po celé americké turné o 4250 bodů a bude obhajovat 3860.

Mezitím, Djokovič Pokud by mu nakonec nebylo dovoleno zúčastnit se US Open, bude až do příští sezóny mimo jakoukoli diskusi.

Když nepočítáme Wimbledon, vynechal i letošní Australian Open, které Nadal vyhrál, a tak zažívá rok neustálých bodových ztrát.

podobné příspěvky

Leave a Reply