Názor: Nová smlouva Serge Gnabryho je riskantní pro Bayern Mnichov

0
Názor: Nová smlouva Serge Gnabryho je riskantní pro Bayern Mnichov

Bayern Mnichov nedávno oznámil prodloužení Serge Gnabry. Gnabry, klíčový hráč v kádru, který nedávno vyhrál treble, se zdá být dlouhodobým základním německým hráčem, kterého Bayern rád má. Nepřekvapivě byl v tomto ohledu považován za další důležitou věc představenstva přenosové okno. Přesto, může rozšíření způsobit problémy?

Klíčovým problémem je, zda se hráč a tým pohybují různými směry. Formace jako 3-5-2 může skutečně nabídnout pouze jeden slot mezi Gnabrym, Leroyem Sané a Kingsley Comanem. Toto prodloužení má potenciál vést k nespokojenosti v šatně – pokud trenér Julian Nagelsmann nehraje tradičnější formaci Bayernu se dvěma křídly krytými dvěma krajními obránci.

Nags je však muž, který jakoby pohrdá tradicí.

Sané a Coman mají smlouvy do roku 2025 a 2027. Přidejte do rovnice Sadio Mané (podepsaný do roku 2025) a jsou to čtyři špičkoví křídelníci. To je velká hloubka, zvláště s ohledem na bilanci zranění Bayernu. Vzhledem k tomu, že Robert Lewandowski byl prodán do Barcelony a 3-5-2 byla oblíbená formace v Nagelsmannově nástroji, křídelní hráči by mohli být stísněni.

Photo by Peter Kneffel/picture aliance přes Getty Images

Podívejme se, jak by vypadalo 3-5-2. Alphonso Davies a Noussair Mazraoui budou pravděpodobně wingbacky. S těmi zadními pěti, plus dvěma středními záložníky a Müllerem nám zbývají jen dva útočníci – ani jeden z nich nemusí uvíznout v zóně 9 jako tradiční útočník. A jedna z těchto pozic bude patřit Sadio Mané.

Na posledním zbývajícím místě je tedy stále Coman, Sané a Gnabry. Gnabry může být považován za nejzkušenějšího útočníka, ale to nebude absolutní nutnost. S Thomasem Müllerem Tokio driftuje všude možně a dynamickými záložníky jako Leon Goretzka, Sané nebo Coman mohou hrát nahoře – driftovat do šířky nebo zařezávat, jak to udělali v 4-2-3-1.

Takže buď Coman, nebo Sané je stále rozumným pokřikem na nejlepší volbu nad Gnabrym, a Bayern také zjevně neskončil v hledání nových útočníků, a to jak v krátkodobém, tak dlouhodobém horizontu:

Takže pokud tomu tak je, scvrkává se to na tom, zda je opravdu dost herního času na to, aby se obešlo celé trio kvalitních a dobře placených křídelníků. Přinejmenším na papíře existuje nějaký důvod k pochybnostem – a posloupnost rozšíření o velké peníze na pozici by mohla zanechat Bayern v ohrožené nebo alespoň finančně nevyrovnané pozici.

To je šance, kterou Bayern využil s prodloužením Gnabryho. Nechápejte mě špatně, Gnabryho jsem obdivoval a vědět, že ho v dohledné době uvidíme v dresu Bayernu, je velmi přitažlivé. Ale mít spokojenou a šťastnou šatnu je pro všechny zúčastněné ještě důležitější.

Dejte nám vědět, co si myslíte – je tu dost místa pro všechny, nebo se to vrátí a kousne tým?

podobné příspěvky

Leave a Reply