Crystal Palace vs. Arsenal – zpráva o fotbalovém utkání – 5. srpna 2022

2

Arsenal zahájil sezónu vítězně, protože gól v obou poločasech zajistil týmu Mikela Artety vítězství 2:0 nad Crystal Palace v pátečním zahajovacím zápase kampaně Premier League v Selhurst Park.

Gabriel Martinelli ve 20. minutě po dobře zpracovaném rohu hlavičkoval domácí zblízka před prudkým centrem od Bukayo Saka proměnil do vlastní sítě obránce Palace Marc Guehi v posledních minutách zajistili pro Arsenal úvodní tři body, když si udrželi dynamiku z léta pozitivního na červené polovině severního Londýna.

– Hodnocení výstroje Premier League 2022-23: Dresy kterého klubu jsou nejlepší v této sezóně?
– Průvodce diváků ESPN+: LaLiga, Bundesliga, MLS, FA Cup, další
– Nemáte ESPN? Získejte okamžitý přístup

Arsenal nabral svou působivou předsezónní formu na začátku zápasu, dobře presoval a dominoval hned na začátku zápasu. A byl to velký letní podpis gabriel ježíš kdo byl v centru dění pro Arsenal.

Po pouhých pěti minutách Jesus brilantně prokličkoval mezi hrstkou obránců Paláce, než jeho střelu zablokoval Martinelli, jehož střelu tečoval vedle vzdálenější tyče a branku vydal na milost.

Martinelli ale na nápravu nenechal dlouho čekat. Tentokrát ho postavil další letní posila Arsenalu z Manchesteru City Oleksandr Zinčenko. S dobře vypracovanou rohovou rutinou hlavička Zinčenka Bukayo Saka‘s deep coreer back přes branku, kde Martinelli dostal přesně tolik na jeho hlavičku, aby porazil Vincent Guaita v brance paláce.

Palace se začal prosazovat v průběhu prvního poločasu a Arsenal si vyžádal dva působivé defenzivní příspěvky, aby si udržel vedení i do přestávky.

Odsonne Edouard měl jasnou šanci hlavičkou ze šesti yardů, ale Aaron Ramsdale dobře zareagoval, aby se ponořil a odrazil míč do bezpečí. O pár minut později to bylo Granit Xhaka provedl zákrok, když se dostal nohou a tečoval Edouardovu střelu zblízka nad břevno.

Ramsdale byl znovu povolán do akce na začátku druhého poločasu a chytře vyšel ze své řady, aby odmítl Bůh ti žehnej poté, co hráč Palace prohrál čistě Wilfried Zaha o přestávce.

Ale i když postrádal výbušnost svého začátku do hry, Arsenal pomohl vynikajícím výkonem při debutu William Saliba na obranu se uklidnili, aby zabránili dalšímu dramatu. A když Guehiho po pěti minutách do konce branky dostihl míč Saky, Arsenal si mohl odpočinout s vědomím, že se stane prvním vítězem 31. sezóny Premier League.