Cesta Tima Wernera Chelsea se chýlí ke konci

3
Cesta Tima Wernera Chelsea se chýlí ke konci

Není žádným tajemstvím, že od Timo Werner přišel do západního Londýna z Bundesligy, má přinejmenším horší výkon. Thomas Tuchel hledal konzistentního střelce od chvíle, kdy v lednu 2021 nahradil Franka Lamparda, a vyzkoušel několik hráčů na pozici č. 9, aby zjistil, který z nich nakonec zůstane. S mistrovstvím světa na obzoru bude možná muset zmíněný německý reprezentant přehodnotit, kde hraje svůj klubový fotbal, aby si udržel pozici v národním týmu. Prioritu klubu se teď snaží najít obranné posily vybudovat zpět to, co bylo ztraceno na začátku přestupového období. Poté, co se to vyřeší, Blues se údajně soustředí na obnovu přední linie.

Když byla Chelsea ve Spojených státech na předsezónním turné, Wernera se zeptali na jeho budoucnost. Řekl všechny ty správné věciale možná zanechal nějaké náznaky, když uvedl:

„Těžko říct… neptal jsem se, ale myslím, že samozřejmě má manažer vždy jiné nápady, jiné myšlenky a to, co v různých hrách potřebujete, myslím, že v mnoha hrách jsem nebyl v jeho myšlenkách, takže se snažím změnit že … Je jasné, že chci hrát více a měl bych hrát více, abych byl nejprve v dobré formě na mistrovství světa a také abych měl šanci zahrát si na mistrovství světa.“

Zdá se, že cesta Tima Wernera Chelsea se brzy blíží ke konci

Wernerovo úsilí nikdy nepřišlo v úvahu protože je i nadále oblíbeným fanouškem, i přes některé méně než uspokojivé produkce před sítí. Jeho přechod do Premier League byl všechno, jen ne snadný, přišel do západního Londýna po 28gólové sezóně v Německu, aby během dvou sezón s Blues dal dohromady pouhých 10 gólů v lize. Německý reprezentant přišel na Stamford Bridge v roce 2020 za 53 milionů eur a nyní má podle něj aktuální ocenění pouhých 35 milionů eur. Transfermarkt.

V sezóně 20/21 Werner zaznamenal několik světlých míst, když sbíral druhé nejvíce střelecké akce (za Masonem Mountem) a navíc nasbíral nejvíce asistencí v týmu s osmi ve stejné kampani. Následující rok se Werner potýkal se svým sebevědomím. V lize dal pouze čtyři góly s xG 7,6, což je největší rozdíl mezi těmito dvěma statistikami ze všech hráčů Chelsea v Premier League v roce 21/22.

Vezmeme-li toto všechno v úvahu, Blues zvažují, že jakmile se vyřeší defenzivní situace, pošlou Wernera zpět do RB Lipsko. Lipsko by hledalo půjčku Wernerova smlouva vyprší na konci roku 2025 a mzdy jsou prostě příliš vysoké na to, aby si je mohla dovolit i nejvyšší německá strana. Tuchel nepustí hráče Wernerova kalibru i přes jeho nedůslednosti kvůli tomu, že může hrát roli č. 9, kterou Blues stále nenašli někoho, na koho se mohou trvale spolehnout.

Nepustí Wernera, dokud se klub nedohodne s jiným útočníkem nebo jedním ze svých nejvyšších obranných cílů. Dohoda by mohla zahrnovat získání elitního 20letého chorvatského obránce Blues, Pokud Guardiol. Skoncovat s Wernerovým experimentem nadobro bude prospěšné jak pro hráče, tak pro Chelsea. Spousta promarněných příležitostí před sítí zdůrazňuje jeho čas s Blues, ale to neznamená, že jeho čas vypršel.

Okno se možná zavírá, ale když Tuchel zoufale potřebuje střelce, Werner má schopnost prosadit se v Chelsea po všem. Ale i přes to úsilí se zdá, že se Werner potřebuje spolehnout na něco, co je nad jeho tempem, aby uspěl v nejvyšší soutěži v Anglii. Jeho tvorba během Ligy mistrů v roce 2021 byla přes střechu, ale je těžké přehlédnout, co udělal, když se mu do cesty naskytnou obrovské šance.

Pokud Werner odejde do konce okna, mělo by se s Němcem zacházet jen s respektem, protože pro odznak pracoval tak tvrdě, jak jen mohl. V minulé sezóně nebyla ani minuta, kdy by někdo zpochybňoval mentalitu nebo přístup Wernera. Kdykoli Tuchel zavolal jeho jméno, 25letý hráč byl připraven v daný den přispět pro tým vším, co mohl.

Ať už se jedná o toto okno, nebo další, je více než pravděpodobné, že Werner bude za dveřmi a další plemeno útočníků Chelsea vstoupí do skupiny. Raheem Sterling je kvalitní začátek přírůstků nahoru, ale práce tím nekončí. Wernerův čas v západním Londýně možná nebyl takový, jaký by si klub přál, ale v sázce je příliš mnoho na to, aby v nadcházející sezóně pokračoval stejnou cestou.

Co říkáte na současnou Wernerovu situaci? Dejte nám vědět do komentářů popř na Twitteru!

podobné příspěvky

Leave a Reply