Bergamaschiho úder popírá Island a zachraňuje drahocenný bod pro Itálii | Euro žen 2022

0

“Toto je pro nás mistrovství Evropy utrpení,” řekla hlavní trenérka Itálie Milena Bertoliniová poté, co její tým získal svůj první bod. Island má pocit, že sdílí bolest Italů po remízových úvodních dvou zápasech.

Oba týmy měly šance na vítězství, nejlepší se později přiklonila Karlíně Lee Vilhjálmsdóttir, ale ta střílela z bezprostřední blízkosti se zívající brankou, aby dala Itálii naději na kvalifikaci ze skupiny poté, co minule porazila Francii. Vilhjálmsdóttir otevřela skóre, ale její branku zrušila Valentina Bergamaschi.

Po pěti gólech proti Francii působila obrana Itálie nervózně a už ve třetí minutě ji to stálo. Špatné bránění rozehrávek bylo tématem celého turnaje a Itálie na to doplatila jako poslední, když se nevypořádala s dlouhým vhazováním Sveindíse Jónsdóttira, který zasáhl do horního rohu z halfvoleje Vilhjálmsdóttir z uvnitř oblasti na pozadí islandského řevu.

Neschopnost vypořádat se s rohem brzy poté téměř přinesla druhý, když následoval pinball po dvou obranných vyklizeních, které šly spíše nahoru než mimo, ale Vilhjálmsdóttir poslala svou ránu mimo.

Valentina Bergamaschi

Další špatná defenzivní hra těsně po hodině měla vyústit ve vteřinu, kdy přímý kop z pravé strany mohl prosáknout podél čáry šesti yardů k nohám střídající Alexandry Jóhannsdóttir, ale ta se navzdory tomu nedokázala srovnat. být neoznačený a široce zabodnutý.

Byla to chyba, na kterou Island doplatil o chvíli později, když skvělá hra na levém křídle od Barbary Bonanseaové vyvolala na opačném konci paniku pro jednou a potulný Bergamaschi si našel prostor 10 yardů a zůstal v klidu, aby se vrátil domů.

Po třech odehraných minutách pálí v úvodní brance Karolina Lea Vilhjalmsdóttir.
Po třech odehraných minutách pálí v úvodní brance Karolina Lea Vilhjalmsdóttir. Fotografie: DeFodi Images/Getty Images

Gól otočil zápas ve prospěch Itálie. Islandské hromy a bubnování byly nasazeny na tribunách ve snaze zvrátit vývoj ve prospěch svého týmu, ale italský obrat byl téměř dokončen v 72. minutě díky rychlému protiútoku, který přešel z hranice jednoho pokutového území do druhého. mrknutím oka. Míč si našel cestu ke Cristianě Girelliové, ale přestože si její střela našla cestu pod Sandru Sigurdardóttir, musela se dívat, jak se odrazil zpět od spodní tyče.

Diváci zatajili dech v 86. minutě, když se Sveindís Jónsdóttir dostal k postranní čáře, aby přitáhl míč zpět pro Vilhjálmsdóttir, který minul střed branky, když se zdálo snazší skórovat. Stálo to její stranu dva body, které by Island s Francií mohl mrzet, když přišly v jejich posledním zápase ve skupině.

“Bylo to psychicky velmi těžké utkání,” řekl Bertolini. „Inkasovat gól tímto způsobem po velmi špatné porážce s Francií nás psychicky velmi zasáhlo. Zůstali v zápase a prokázali své kvality.”

podobné příspěvky

Leave a Reply