Arteta na vítězství, Saliba a naše odolnost | Tisková konference | Zprávy

2
Arteta na vítězství, Saliba a naše odolnost |  Tisková konference |  Zprávy

Mikel Arteta byl plný chvály za naši ukázku odolnosti proti těžkému soupeři v úvodní večer Premier League.

o tom, jak je rád, že začal sezónu vítězstvím…

Ano, opravdu jsem rád, že jsem vyhrál. Tři body, čisté konto, proti opravdu těžkému soupeři a opravdu těžké místo. Dostali lidi do pohybu a jak jsme očekávali, budeme mít v zápase těžké období. Ukázali jsme velkou odolnost, abychom se přes ně dostali, a (to je) opravdu pozitivní způsob, jakým jsme začali. Začali jsme opravdu ostře, opravdu mobilní, opravdu odhodlaní hrát tak, jak jsme chtěli hrát. Celkově pozitivní.

na tom, zda ho nejvíc potěšila odolnost…

Ano, protože bez toho tady nevyhrajete. To jsme zažili minulou sezónu. Začali jsme opravdu jiným způsobem než minulou sezónu, ale vybudovali jsme si tuto mentalitu a našli způsob, jak tyto okamžiky projít. Najít způsob, jak si v této lize udržet čisté konto, bude pro náš úspěch životně důležité, a to se nám podařilo, takže doufejme, že to také vybuduje v týmu určitou důvěru.

na výkon Saliby v obraně…

To fakt nevidíš. Ve 21 letech debutujte v Premier League, proti tomuto soupeři, proti fyzickým hráčům – a vyřešte tuto situaci tak, jak to udělal. S tím klidem, s tím klidem a s tou přítomností. Takže velká čest chlapci.

o tom, zda by chtěl, aby tým dostal druhý gól dříve…

Ano, mnohem dříve a být bezohlednější před brankou – protože jsme měli situaci, abychom je lépe zakončili, a to i ve druhém poločase. Ale to je něco, co musí přijít. Dávali jsme hodně gólů – to nám dnes chybělo. Nedostali jsme se do toho závěrečného míče, nedokončili jsme dost akcí a pak mají nějaké přechodové momenty a to je to, co rádi dělají. Takže tam byly části hry, které očividně musíme udělat lépe.

na první branku a ať už to bylo mimo tréninkové hřiště…

Myslím, že všechny týmy cvičí rutiny a způsoby, jak zranit soupeře různými způsoby. Ať už se jedná o open-play nebo set-pieces a samozřejmě na tom také pracujeme.

o tom, zda je v této sezóně záměrně kladen důraz na větší útok…

No, potřebuješ hráče. Loni nedostatek v poslední třetině, který jsme měli, nebyl dost dobrý. Na to množství situací, které jsme vytvořili, kde ty situace končí, to nebylo dost dobré. Nebylo to zdaleka nejlepší týmy a musíme to zlepšit a stále to musíme dělat lépe. Ale stále cítíte hrozbu v poslední třetině, když jsme tam. To je něco, co se stane, a to vyvolá strach v protivníkech.

o tom, že k tomu přispěl Gabriel Jesus…

Byl elektrický, opravdu pohyblivý, opravdu odhodlaný a opravdu chtěl protivníkovi ublížit a on to přenášel. Vytváří nejistotu a prostory a vytváří pohyb pro své spoluhráče a je skvělé ho mít.

o tom, jestli před zápasem něco řekl Salibovi…

Chtěl jsem ho nechat být a nechat ho hrát, to je způsob, jakým jsme se snažili tohoto hráče vyvinout. Podepsat ho v 19 letech a přivést ho zpět o dva roky později je něco neobvyklého a on byl tak odhodlaný a ochotný sem přijít a nyní dokázal, že je připraven. Nyní vystavujeme hráče v opravdu obtížném prostředí, kde se může pohybovat a užívat si to a být v pohodě.

o tom, co se v týmu změnilo, aby přineslo větší odolnost…

Musíme to vybudovat ještě víc, ty výsledky vám k tomu pomáhají. Dělají to velké týmy, najdou cestu k vítězství a v těžkých chvílích musí řídit hru jiným způsobem a dělají to, a proměňují tisk v pozitivní věc pro tým, a nám se to podařilo udělej to dnes večer.

o Benu Whiteovi hrajícím na pravém obránci a o tom, jak si dnes večer poradil se Zahou…

Udělal to opravdu dobře. Všichni víme jednotlivě, i když jste s ním prsty u nohy, jak těžké je získat z něj míč [Zaha]. Způsob, jakým se snaží hrát hru, je opravdu ošidný. Ben má kapacitu hrát na různých pozicích a to je velké plus pro každého hráče.

Copyright 2022 The Arsenal Football Club plc. Povolení používat citace z tohoto článku je uděleno za předpokladu, že bude jako zdroj uveden příslušný odkaz na www.arsenal.com.

podobné příspěvky

Leave a Reply